Nechanicko znak Mikroregion Nechanicko
Česky English Deutsch

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Drobečková navigace

Mikroregion > Centrum společných služeb

Centrum společných služeb 13384c19-1a81-4404-9c77-f9c8fb8f5479.jpg

 

Mikroregion Nechanicko, svazek obcí se zapojil do projektu „Posilování administrativní kapacity obcí na bázi meziobecní spolupráce“, zkráceně také „Centra společných služeb“ (CSS), Tento projekt je novou aktivitou Svazu měst a obcí České republiky (dále jen Svaz) a navazuje na úspěšný projekt „Meziobecní spolupráce“ realizovaný od května 2013 do listopadu 2015. Projekt je zaměřen na vytvoření a provoz Center společných služeb v rámci Dobrovolných svazků obcí (DSO). Prostřednictvím těchto svazků se mohou zapojit obce, jejich orgány a také jimi zřízené organizace, s cílem zajistit efektivnější poskytování veřejných služeb občanům.

V rámci CSS poskytujeme potřebné a požadované služby především pro starosty, zástupce a zaměstnance obcí. Centrum funguje také jako kontaktní místo pro občanů našeho regionu. Reagujeme na podněty, žádosti a také na aktuální problémy obcí, změny v legislativě. Pokud narazíme na podobnou nebo stejnou problematiku, sdílíme ji v rámci příkladů dobré praxe i u ostatních starostů členských obcí.

Jeden z prvních společných počinů je také informační zpravodaj, který byl distribuován do regionu prostřednictvím starostů členských obcí. Seznámit se s ním mají možnost i čtenáři internetových stránek, jejichž reedesign byl dokončen právě v těchto dnech a je to i jeden ze společných projektů Nechanicka.

V únoru 2017 bylo vydáno další číslo informačního zpravodaje.

V únoru 2017 byla zpracována analýza přínosů  pro starosty.

 

Kontaktní údaje logo-eu-esf-opz.png.jpg

Svaz měst a obcí - více o projektu